• ARD Antilip® 20 tabliet

ARD Antilip® 20 tabliet

  • 19,60€

  • Bez DPH: 16,33€

Výživový doplnok

Obsahuje polyglukózamín (chitosan), rastlinné steroly a monacolin K.

20 tabliet

Antilip®  obsahuje monacolin K z červenej fermentovanej ryže, ktorý prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Zloženie

Aktívne látky: polyglukózamín ChitoClear®*  (chitosan) (polymér  β-1,4-D-glukózamínu a  N-acetyl-D-glukózamínu) s nízkou molekulovou hmotnosťou, získaný zo schránok morských kreviet, červená fermentovaná ryža (Monascus purpureus), extrakt z listov Brassica rapa campestris,  štandardizovaný na minimálne 95 % fytosterolov (AS-2®**), vitamín C.

Prídavné látky:  protihrudkujúca látka (stearan horečnatý, oxid kremičitý, povidon, krospovidon, talok) regulátor kyslosti (kyselina vínna), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza)

* ChitoClear® je chránená obchodná značka firmy Primex ehf, Izland

** AS-2® je chránená obchodná značka firmy Arboris®, USA

 

Výživová hodnota:

 

V 100 g prípravku

V dennej dávke          (2 tablety)

% RVH / denná dávka (2 tablety)

Polyglukózamín (chitosan), (potravinová vláknina)

28889 mg              

364 mg

 

Glukózamín

menej ako 10 ppm

menej ako 10 ppm

 

Extrakt z Brassica rapa campestris

25063 mg

315,80 mg

 

zodpovedajúce čisté množstvo fytosterolov

23810 mg

300 mg

 

Červená fermentovaná ryža (Monascus purpureus)

26456 mg

333,34 mg

 

zodpovedajúce čisté množstvo monacolinu K

794 mg

10 mg

 

Vitamín C (kyselina askorbová)

1905 mg

24 mg

30,00%

 

% RVH - % z referenčnej výživovej hodnoty

 

Dávkovanie:

2 tablety 30 minút pred večerou. Priaznivý účinok na udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi sa dosiahne pri príjme 10 mg monacolinu K z červenej fermentovanej ryže denne. Pretože Antilip® obsahuje prírodnú vlákninu (polyglukózamín), odporúča sa vypiť väčšie množstvo tekutín ihneď po užití tabliet, aby sa vláknina čo najskôr dostala do žalúdka a takisto aj počas dňa, aby sa uľahčila hydratácia vlákniny a tým sa zvýšila jej aktivita.

 

 

Upozornenie:

Neodporúča sa  užívanie prípravku  tehotným a dojčiacim ženám, deťom do 5 rokov,  osobám s precitlivenosťou na výrobky z morských živočíchov a na niektorú zložku prípravku. Neužívajte tento prípravok, ak ste liečený prípravkami na zníženie hladiny lipidov a statínmi.

Ak užívate lieky, máte tráviace ťažkosti alebo metabolické poruchy, užívanie  prípravku Antilip®  konzultujte so svojim lekárom.

V niektorých prípadoch užívanie polyglukózamínu môže spôsobiť prechodnú zápchu. V prípade zápchy odporúčame vypitie veľkého množstva vody a neustále vykonávanie fyzických aktivít. Niekedy sa môžu objaviť alergické reakcie (vyrážky a /alebo opuchy). Iné nežiaduce účinky počas užívania prípravku Antilip® neboli zaznamenané ani v prípade dlhodobého užívania.

Uchovávajte mimo dosahu malých detí!  Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy!  Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť!

 

Uchovávajte  na chladnom, suchom a tmavom mieste !

 

Netto hmotnosť 12,6 g (20 kusov 630 mg tabliet)

 

Číslo šarže je vytlačené na obale.

Minimálna trvanlivosť je vytlačená na obale.

Minimálna trvanlivosť sa vzťahuje na neotvorené a správne skladované balenie.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!